change-google-ahmadzadeh

فیلفا: پیج رنک فیک یا باگ رنک چیست؟ در واقع پیج رنک فیک تقریباً همان باگ رنک است که در ایران برای اولین بار در سال 1390 معرفی و در 1391 پیاده سازی شد. همانطور که احتمالاً می دانید پیج رنک رتبه ای است از 0 تا 10 که موتور جستجوگر گوگل به سایت ها نسبت به محبوبیت ، محتوا و میزان آیتم های ورودی صفحات دیگر (از قبیل لینک ها) به آن و همچنین فیدبک ها می دهد. اما سال های طولانی پیج رنک معیار بررسی محبوبیت و سئوی بسیاری از وبسایت ها بود و کسب و کاری برای کسانی که رتبه های بالا می گرفتند نیز به حساب می آمد. شرکت ها و وبمستران زیادی از فروش بک لینک و پکیج های سئو متریال به درآمدهای نسبتاً زیادی رسیدند اما پس از گذشت زمان در آپدیت های آخر گوگل یک سری باگ پیدا شد که کار گوگل و وبمستران را سخت کرد ! بسیاری از سئوسازان کلاه سیاه با استفاده از باگ ساده ریدایرکت توانستند پیج رنک فیک کسب کنند و از آن ها به دیگران بک لینک و … بفروشند. اما گوگل در مدتی کوتاه الگوریتم های پنگوئن و پاندا را برای جلوگیری از بسیاری از اسپمر ها ، فیک پیج رنک ها و کلاً سئوسازان کلاه سیاه ایجاد کرد.

 

برای همین در سال 1390 هرکسی که پیج رنک فیک ریدایرکتی داشت وارد گوگل پنالتی شد و اعتبار خود را از دست داد !

اما در سال 1391 سیاوش احمدزاده و هیوج تگز کالیفرنیا باگ جدیدی در گوگل معرفی کردند. پیج رنک باگ ! البته فورمول پیج رنک باگ هرگز فاش نشد ! و فقط جناب آقای فیشکین و 6 نفر دیگر قادر به کسب آن در جهان شدند.

در ادامه مطلب همراه فیلفا باشید…

 

اما تفاوت این الگوریتم با یک ریدایرکت ساده در چیست؟!؟ همانطور که گفتیم پیج رنک های فیک عادی با باگ ریدایرکت بسیار سریع و با هر آپدیت پنالتی می شوند و از بین می روند اما این باگ قابلیت مدیریت پیج رنک را بدون پنالتی شدن دارد.

 

وبسایت وب تولزفا با کسب پیج رنک 6 از بین فیک پیج رنک ها محبوب بود اما همه منتظر آپدیت برای پنالتی شدن این دامنه بودند که پس از آپدیت اتفاقی جالب رخ داد… پیج رنک دامنه غیر ولید وب تولزفا www.Webtoolsfa.com به 9 ارتقا پیدا کرد. یعنی پیج رنک این سایت مشابه سایت هایی از قبیل خود گوگل www.google.com ، فیس بوک www.Facebook.com و بیشتر از bing.com و اکثریت 100 سایت برتر جهان شد ! این سایت که توسط سئومستر احمدزاده سئو شده بود جنجال های بین المللی و حتی داخلی رو ایجاد کرد و برخی از سئوسازان کلاه سیاه با تلاش برای کپی این ترفند بازار فروش سئومتریال را در ایران و خارج از کشور بی اعتبار کردند. تشخیص پیج رنک فیک شاید برای یک کاربر عادی و یک صاحب وبسایت تازه وارد بسیار سخت باشد و این سئوسازان کلاه سیاه با فروش متریال های مخرب و دادن لینک های ورودی از سایت های با پیج رنک بالا و فیک و بی اعتبارشون بسیاری از سایت ها را اسپم کردند و از بین بردند.

 

ام. او.زی. و آتوریتی صفحات: بالاخره کمپانی ام.او.زی دست به کار شد و پیج آتوریتی را برای اولین بار در جهان معرفی کرد. پیج آتوریتی چیست؟ رتبه ای از 1 تا 100 با توجه به داده های Mozscape و فاکتورهایی از قبیل moztrust ، moz rank ، بک لینک های ورودی ، اعتبار لینک ها و … که در کل اعتبار و ولید بودن یک دامنه را میسنجدو اطلاعات مفیدی با آنالایزهای نسبتاً دقیق ارائه می دهد.

 

در نهایت برای خرید بک لینک باید چیکار کرد؟

1. پیج آتوریتی بالای 30 قابل قبول است

2. پیج رنک  را معیار قرار ندهید. محتوای مناسب ، مخاطبان زیاد سایت لینک دهنده ، ورودی گوگل بالا و کلمات کلیدی مشابه با سایت لینک دهنده بسیار مفیدتر هستند.

3.ایندکس بالا آنقدرهم تأثیر ندارد ! شاید یک پست با 2 لینک ورودی ولی توضیحاتی راجع به سایت شما کافی باشد. فقط کافی است بر روی رپورتاژ آگهی های متنی کار کنید تا هم تبلیغات شود و ورودی مستقیم بگیرید و هم خزش مناسب تری در گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر داشته باشید.

4.چک کنید که آیا سایت لینک دهنده دارای پیج رنک ولید است؟ فقط کافی است برای فهمیدن این موضوع در گوگل تایپ کنید: valid pagerank checker و یکی از سایت ها را وارد شوید و آدرس سایت لینک دهنده را وارد نمایید.

5. پنالتی چک ! جتماً چک کنید که سایت از لحاظ پنالتی مشکلی نداشته باشد.

اگر سایت نه پنالتی باشد و نه غیر ولید بسیار راحت تر تصمیم خواهید گرفت و حداقل خیالتان از مخرب بودن لینک دهنده راحت است.

در آخر فیلفا یک سئوساز کلاه سیاه نیست و وب تولزفا نیز هرگز کسب درآمدی برای مجموعه ما نبوده و بک لینک بر روی آن نرفته است و متریالی از آن به سایتی ارائه نشده. این ترفندهای باگ فقط برای افزایش علم سئو و ارتقا در سئوی بین المللی می باشد. امیدواریم تمامی سئوسازان فارسی در این جهت و در مسیر درست حرکت کنند تا بازار هنر سئو هر روز بهتر از قبل شود…